Ceny prenájmu atrakcií

      Komentáre vypnuté na Ceny prenájmu atrakcií

Ceny a cenová politika firmy

To je drahé, môžeme dostať zľavu? To si nemôžeme dovoliť, alebo konkurencia ponúka lacnejšie. Často používané vety na Slovensku.

Tak si to podrobnejšie rozoberme :

Chapter one – Myslenie

Chcem (potrebujem) niečo objednať, tak to kúpim alebo prenajmem. Nehladiac na cenu si to zabezpečím. Ale ak to nemá pre mňa dôležitosť, prioritu, tak si teda tú atrakciu neobjednám.

Chapter two – Financie

Mám záujem o konkrétny tovar, či službu. V prípade firiem s miliónovými (miliardovými) obratmi je suma za prenájom atrakcie 200 až 500eur kvapkou v mori. V prípade sprostredkovateľa, reklamnej agentúry, je pochopiteľná snaha o tlačenie cien dole v snahe získať zákazku. Konkurencia v tejto branži je obrovská. Aj keď ušetrenie napr.100€ z napr.20tisícovej zákazky nie je žiadne terno. Takže je k dispozícií z rozpočtu akcie na prenájom atrakcií dostatočné finančné krytie, alebo nie?

Chapter three – Kvalita tovaru a garancia spoľahlivosti

Prečo je predajná cena alebo prenájom automobilu Mercedes zhruba 5krát vyššia ako u Dácie? Hmm…no prečo asi? Cena novej nafukovacej atrakcie sa u EU výrobcu pohybuje od 2000 do 20000eur. Cena novej atrakcie od čínskeho výrobcu od 300 do 4000eur. Mojím rozhodnutím bolo vsadiť na kvalitu európskeho výrobcu. Čas ukázal, že to bol správny výber. Po technickej stránke sme s našimi atrakciami nikdy nemali problém. Tvar a dizajn neporovnateľne lepší, štvorité prešívanie materiálu kvalitnými niťami. Farebná stálosť materiálu i kresieb je neuveriteľná, spoľahlivosť dúchadiel na nafukovanie obdivuhodná. Niektoré naše atrakcie majú viac ako 10. rokov a sú v lepšom technickom stave ako konkurenčné / made in China / po 2. rokoch prevádzky.

Chapter four – kvalita služieb a profesionalita

Na to stojí každá firma, ktorá ma budúcnosť – na kvalite a prístupe ľudí vo firme samotnej. Pri výbere spolupracovníkov / animátorov uprednostňujem doporučených ľudí, keďže reprezentujú nielen značku truejoy ale aj mňa samotného. Takže vyžadujem : chuť a snahu pracovať, pozitívny prístup k ľudom a najmä deťom, spoľahlivosť a schopnosť riešiť prípadné konfrontácie. Tieto vlastnosti si píše do životopisu každý, ale v reáli je to o niečom inom. Náhodných brigádnikov zo študentského centra v teame nemáme. Aj keď nás nie je veľa, sme dokonale zohraná partia schopná dokonale spolupracovať.

Final chapter – naše ceny

Vzhľadom na zvyšujúce sa fixné a dynamické náklady firmy by cenová hladina na prenájom atrakcií na SK mala byť od 350 do 850 eur / deň / atrakciu.

Prečo?

  • Lebo okrem pokrytia nákladov na prevádzku musí firma investovať do inovácií a reklamy
  • Lebo inflácia časom poriadne ukrojila z hodnoty meny / ceny máme takmer ako v roku 2008 /
  • Lebo daný business je sezónny a prevádzkuje sa rádovo v desiatkach dní ročne
  • Lebo sa profesionálne venujem iba tejto činnosti

Ale keďže približne pred 10.rokmi nastúpila invázia lacných nafukovacích atrakcií z Číny, si kde kto nakúpil tieto „šmejdy“ a podlieza cenu daných atrakcií v predaji aj v prenájme. Nikdy sme svoje ceny na web stránke neschovávali a ani nebudeme.

Ohľadom kvality výrobkov vyrobených v EU alebo Číne – podrobnejšie tu.

P.S. Inak zľavu si pýtajú aj v Rakúsku :), takže nič proti danej otázke na začiatku článku. Stále som tu pre Vás a keď to bude možné, rád vyjdem v ústrety.

v.r. Maroš Gaura