PoČiatok

      Komentáre vypnuté na PoČiatok

Začíname podnikať – začiatky firmy True Joy

Roku pána 1998 po dovŕšení 5.päťročnice života padlo rozhodnutie vziať životné smerovanie do vlastných rúk. V 90tkach bolo získanie práce možné iba po známosti alebo rozbehnúť vlastné podnikateľské aktivity.

Vyzbrojený informáciou o podpore malého podnikania, v snahe zabezpečiť si štartovný kapitál, nabehol som do banky. Po výraze bankového úradníka „ o čom to točíš? „ prišlo vytriezvenie. Nuž začať podnikať so stokorunáčkou vo vrecku nedávalo veľkú nádej. Vďaka nie príliš dlhému presvedčovaniu dostal som od famílie vstupný kapitál, pre mňa na tú dobu obrovské financie. Doteraz som vďačný za danú pomoc.

Cieľom bola kúpa nafukovacej atrakcie pre deti. V tej dobe sa našlo zopár odvážlivcov, ktorí mali k dispozícii tzv. nafukovaciu žirafu – skákadlo pre deti. Keďže mám v povahe byť iný ako ostatní, originálny, rozhodnutie padlo na kúpu obrej šmýkalky pre deti. Risk sa oplatil a jedinečná nafukovacia atrakcia sa vďaka obrovskému záujmu detí i rodičov presadila. Na základe tejto skúsenosti som si dovolil, ako prvý na Slovensku, prevádzkovať doposiaľ nepoznané atrakcie. Okrem šmýkaliek, aktívne centrá Pirátskej lode, sumo zápasníkov, bungee run atď. Samozrejme postupom času, ako dovolili príjmy z podnikania.

Ako sa rokmi menila finančná situácia – lidé bohatli čím dál tím míň, firmy bohatli čím dál tím víc – sa príjmy z prenájmu atrakcií presúvali zo vstupného na paušálne fakturácie. Ohľadom cien a cenovej politiky sa bližšie dočítate tu.

Nikdy som neľutoval svoje rozhodnutie ohľadom tejto činnosti. Po mnohých útrapách a bojoch najmä s „divnými“, častokrát nepresnými zákonmi a nariadeniami som tu stále pre Vás. Aj keď nie som milionár /  po zmene Skk na eur detto  /, vidieť ľudí, ako pri nás zabudnú na starosti a užijú si aspoň chvíľu potešenia a radosti – toť vážne dobrý pocit.

Týmto ďakujem ľuďom – rodine, priateľov, spolupracovníkom, ktorí ma podporovali a verili mi.

P.S. Samozrejme vďaka aj klientom minulým, súčasným a budúcim 🙂

v.r. Maroš Gaura